Plastika papouška kakadu na větvi
patinovaný bronz, slitiny barevných kovů, postříbřeno, signováno, Japonsko, Genrjúsai Seija (dílna), kolem 1900 (Su)
Dramatická studie papouška kakadu zapadá do klasické produkce japonských cizelérů a kovolitců období Meidži, kdy podobně modelované sošky ptáků na větvích byly velmi oblíbené především u evropské a americké klientely. Nejednalo se jen o papoušky, ale oblíbenými náměty byli rovněž orli a další draví ptáci nebo také pávi, křepelky, bažanti nebo bájní fénixi. Modelace papouška hrajícího si s větvičkou ukazuje na dokonalou řemeslnou zručnost tehdejších japonských mistrů, kteří dokonale ovládali práci s kovem, jeho patinování a intarzii.
25.05.2019 - 14:00
- Dosažená cena: **
CZK 60.000,-
CZK 80.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 60.000,-
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 25.05.2019 - 14:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Grand Majestic Plaza, Truhlářská 16, Praha 1 |
Prohlídka: | 18.05. - 25.05.2019 |